Европа ни чува, Община Пловдив по-скоро не

Европа ни чува, но за съжаление Община Пловдив все по-малко.

Напоследък в обществото се промъква теорията, че Европа ни чува и България е намерила място в „Ядрото“ на Европейския съюз.

С усмивка приемам твърдението! Защото как изглеждаме от вън е важно за нас, но би било добре, първо да погледнем нещата от вътре.

Европа от вътре, а не отвън!

Чувството да бъдем европейци ни дава неограничени възможности. Но то е само за принадлежността, към стария континент, а и привилегията да се движим свободно и мислим по-демократично.

Благодарение на нашия бит и култура да допринесем към европейското семейство и с гордост да се наречем българи.

За съжаление, като в повечето случаи в България, понятията се приемат изкривено. Най-добър пример можем да видим и усетим в Европейската столица на културата Пловдив 2019.

След грандиозното откриване на Пловдив 2019 с пищна церемония, друго силно събитие не успя да събере нужното медийно отразяване. Но някой ще кажат, че ние не гледаме голямата картина.

Пловдивчанина, като европеец!

Пловдив винаги е бил част от Европа и е бил пример за културен център от древността. През годините усещането за европейското начало на града отстъпва на ежедневните прояви на „булгарщина“.

Особено показателен пример остава неправилното паркиране на Бунарджика. Заради наскоро ребрандираното заведение, наплива на желаещи да посетят Хълма на Освободителите и свободното паркиране превърна Бунарджика в паркинг.

Борбата за ограничаване достъпа на автомобили до върха на Альоша започна още през 2015 г. с публикуването на това видео.

https://www.youtube.com/watch?v=fr6TThfs4Ks

След разпространението му в медиите, Община Пловдив взе мигновени мерки и ограничи достъпа до алеята на парка. За огромно съжаление не бе ограничен достъпът до върха.

Лъч светлина дойде след общественото обсъждане за възстановяването на Бунарджика, когато от Район Централен обещаха, че ще ограничат достъпа.

За съжаление от миналата година насам решение по следния казус няма, но колите продължават да спират в алеята на парка.

Изводът и решенето!

Изводът, е че хората не спазват закона, защото имат условията да няма последствия за тях. Липсата на адекватно съпротивяваща сила на безнаказаността е ключовия фактор за нарастването на несправедливостта.

Затова решението е необходимо да бъде крайно и безкомпромисно. В случая за неправилно спрелите автомобили да бъдат санкционирани според закона.

Достъпа до върха на Бунарджика да бъде ограничен с анти паркинг елементи с възможност за достъп от специализирани служби. Да се постави видео наблюдение и да се спазват правилата за опазване на обществения ред.

Да се съкрати щатната бройка на Общинска Охрана и да се пренасочат средства към Общинска Полиция. Да се създаде денонощни патрули, които да санкционират нарушители, спрели своите автомобили в нарушение.

Да се следи за спокойствието и реда след 22:30 ч. Всяка проява на шум, фойерверки или забавления на открито чрез звуково озвучение да бъдат санкционирани.

Всичко изредено до тук е в правомощията на Община Пловдив. Липсата на контрол и незаинтересованост буди съмнения сред гражданите.

Дали Европа ни чува, не съм сигурен, но Община Пловдив със сигурност по-скоро не.

Гласувайте в нашата анкета!

About Post Author

Ето и част от моята история през годините, от както стартирах моята страница. През 2014 г. реших да стартирам моя лична страница, благодарение на която, да помагам за решаването на ежедневни проблеми в любимия ни Пловдив. Да давам добър пример на подрастващите и да вдъхновявам повече млади хора да се борят за справедливост. Пред 2016 г. заедно с мои съмишленици основахме Сдружение Аз обичам Пловдив. Нашата мисия е да помогнем в реализирането на добрите инициативи и благородни каузи свързнани с нашия град и живущите в него пловдивчани. През 2016 г. бях избран за зам. председател на Сдружение на Живущите в Старинен Пловдив. Като част от живеещите на територията на Стария град в Пловдив, за първи път се обединихме около идеята за участие на гражданите в развитието на Стария град. През 2017 г. стартирах компания за Дигитален маркетиг, SEO оптимизация, управление на социални мрежи, популяризиране на търговски дружества и марки в интернет пространството, създаване на уебсайтове и управление на електронни магазини. През 2017 г. стартирахме заедно с приятели първата българска свободна медия - Plovdiv Town - град Пловдив. Нашата мисия е да създадем общество от критично мислещи хора, които да се включват в обществения живот на нашия град и България. През 2018 г. закупих първите електронни магазини, в които предлагаме специализирани стоки, за пътуване, дома, градината, хоби и козметика. През 2019 г. стартирахме националните кампании Дари Дреха - Дари Топлина и Дари Храна за Коледа. Първата инициатива събра над 15 тона топли дрехи за зимата, а втората зарадва над 500 семейства в България.

Leave a Comment

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.