След великото 41-годишно пътуване, Voyager 2 изпълни съдбата си да напусне хелиосферата и да стане втори междузвезден космически кораб след Voyager 1, което NASA току-що потвърди.

Сондата Voyager 2 бе изстреляна от NASA на 20 август 1977 г. на мисия да изследва Юпитер и Сатурн. След този успех мисията на Вояджър 2 за изследване на Слънчевата система продължава и става първата космическа апаратура, която изследва ледните гиганти Уран и Нептун. Откакто завърши тази част от мисията си през 1989 г., двойката галактически скитници беше насочена към дълбокото пространство.

Voyager 2 стана вторият междузвезден кораб

Снимка iflscience

За втори път в историята човешкият обект е достигнал пространството между звездите, заяви в понеделник NASA. Сондата Voyager 2  вече е излязла от хелиосферата – защитният балон на частиците и магнитните полета, създадени от Слънцето.

Струва си да се отбележи, че космическият кораб не е напълно напуснал Слънчевата система. Тук ние отбелязваме, че Voyager 2 е навлязъл в междузвездното пространство, като преминава през хелиосферата, най-външния слой на магнитния балон на Слънцето, откъдето рязко пада скоростта на слънчевите ветрове.

При случая с Voyager 1 се оказа трудно окончателно да се потвърди, че е преминал хелиосферата и е влязъл в междузвездното пространство. Това отнема почти една година, за да провери. Все пак е отбелязано, че космическият кораб Voyager 2 прихваща все по-намаляващо количество хелиосферични частици от ноември тази година, подхранвайки слухове, че неговият мащабен изход е предстоящ. В началото на декември се отбелязва по-нататъшен спад.

Voyager 2 стана вторият междузвезден кораб

Снимка iflscience

Сега може да се сбогува, но все още има работа. За разлика от близнаците си, космическият кораб Voyager 2 все още е въоръжен със своя плазмен научен (PLS) инструмент. Което означава, че трябва да може да излъчва интересна и безценна информация за природата на хелиосферата, както и междузвездната среда извън нашата Слънчева система.

Работата по Voyager ме кара да се чувствам като изследовател, защото всичко, което виждаме, е ново, добави Джон Ричардсън. Той е главен разработчик на инструмента PLS и главен изследовател в Масачузетския технологичен институт в Кеймбридж. Въпреки че Вояджър 1 прекоси хелиопазата през 2012 г., той направи това на различно място и различно време и без данните от PLS. Така че все още виждаме неща, които никой не е виждал преди.

Космическият кораб Вояджър 1 е известен и със своите Златни рекорди. Това са два звукозаписа, съдържащи звуци и образи на живота на Земята, проектирани да действат, като времева капсула за интелигентен извънземен живот или бъдещи хора.

Сбогом, Voyager 2, това беше удоволствие.

Повече информация по темата на
https://www.plovdivtown.com/ 🇧🇬

About Post Author

Ето и част от моята история през годините, от както стартирах моята страница. През 2014 г. реших да стартирам моя лична страница, благодарение на която, да помагам за решаването на ежедневни проблеми в любимия ни Пловдив. Да давам добър пример на подрастващите и да вдъхновявам повече млади хора да се борят за справедливост. Пред 2016 г. заедно с мои съмишленици основахме Сдружение Аз обичам Пловдив. Нашата мисия е да помогнем в реализирането на добрите инициативи и благородни каузи свързнани с нашия град и живущите в него пловдивчани. През 2016 г. бях избран за зам. председател на Сдружение на Живущите в Старинен Пловдив. Като част от живеещите на територията на Стария град в Пловдив, за първи път се обединихме около идеята за участие на гражданите в развитието на Стария град. През 2017 г. стартирах компания за Дигитален маркетиг, SEO оптимизация, управление на социални мрежи, популяризиране на търговски дружества и марки в интернет пространството, създаване на уебсайтове и управление на електронни магазини. През 2017 г. стартирахме заедно с приятели първата българска свободна медия - Plovdiv Town - град Пловдив. Нашата мисия е да създадем общество от критично мислещи хора, които да се включват в обществения живот на нашия град и България. През 2018 г. закупих първите електронни магазини, в които предлагаме специализирани стоки, за пътуване, дома, градината, хоби и козметика. През 2019 г. стартирахме националните кампании Дари Дреха - Дари Топлина и Дари Храна за Коледа. Първата инициатива събра над 15 тона топли дрехи за зимата, а втората зарадва над 500 семейства в България.

Leave a Comment

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.